اخبار > عمومی سازی ورزش در مناطق روستایی مثبت بوده است


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر احمدی معاون همگانی و فرهنگی وزارت ورزش

عمومی سازی ورزش در مناطق روستایی مثبت بوده است

دکتر عبدالحمید احمدی در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اقدامات معاونت فرهنگی وتوسعه ورزش همگانی در سال 98 از سال گذشته به عنوان یکی از سال‌های سخت به دلیل تحریم‌های ظالمانه برای دولت و مردم نام برد که ورزش را نیز متاثر کرد.
او ادامه داد:با این وجود با مدیریت در اجرا، اکثر برنامه‌های حوزه همگانی اجرایی شد و این موضوع با عزم جدی وزارت ورزش و جوانان در بخشهای مختلف ورزش کشور به ویژه ورزش همگانی تداوم خواهد یافت..
معاون وزیرورزش و جوانان به وقوع سیل در۵ استان کشور در ابتدای سال 98 اشاره کرد و گذر از آن را نیاز به یک عزم همگانی دانست و توضیح داد که جامعه ورزش کشور با حضور فعال و گسترده را در رابطه با کمک رسانی به هموطنان عزیز سیل زده در استان های مختلف داشت.
وی حضورموثر هیأت‌ها ، فدراسیون‌های ورزشی، ورزشکاران و قهرمانان ورزشی در امدادرسانی، نجات هموطنان و کمک‌رسانی به عزیزان سیل زده را برگ درخشانی در کارنامه ورزش کشورمان به جهت ایفای نقش مسئولیت اجتماعی و کمک به هموطنان توصیف کرد.
دکتر احمدی در ادامه کمکهای جامعه ورزش به بازسازی مناطق سیل زده را مورد توجه قرار داد و گفت : در همان مقطع خانواده بزرگ ورزش و سازمان های مردم نهادبا برگزاری گلریزان وجمع آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی توانست کارهای بزرگی را انجام دهد به عنوان مثال درمراسم گلریزان با نمایش فیلم جهان پهلوان تختی بیش از 2.5 میلیارد تومان کمک نقدی جمع آوری شد.
او ادامه داد :بعد از آن با همکاری فدراسیون های ورزشی و سازمان بسیج ورزشکاران طرح ایجاد 70 خانه روستایی برای روستاییان آسیب دیده از سیل دنبال شد و در استان لرستان و روستاهای شهرستان پلدختر این طرح پیگیری شد .
* نوروزانه در ورزش ،توسعه ورزش در روستاها
معاون وزیر در ادامه به برنامه های این معاونت در عمومی سازی ورزش اشاره کرد وگفت : برنامه های ورزشی ما در طی سال 98 در همه بخش ها از جمله ورزش همگانی و ورزش روستایی دنبال شد.
وی نتایج این طرح در مناطق روستایی و عشایری را مثبت و اثر و گذار توصیف کرد واظهار داشت: در این راستا نمایشگاهی طی ۵ روز با حضور هیأت‌های ورزش روستایی و عشایری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی به مناسبت هفته روستا برگزار و در آن ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و برنامه‌های ورزش روستایی و عشایری عرضه و ارایه شد .
َ*اجرای طرح تابستان با ورزش با هدف غنی سازی اوقات فراغت
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت اوقات فراغت و بهره مندی از موضوع ورزش را مورد توجه قرار داد و گفت : در حوزه ورزش همگانی بلافاصله بحث تابستان با ورزش با هدف غنی سازی اوقات فراغت مردم به خصوص نوجوانان ، جوانان و مشارکت مردم در فعالیت ها و برنامه های ورزشی دنبال شد .
دکتر احمدی هدف از اجرای طرح تابستان با ورزش را جلب مشارک جمعیتی حدود 30 میلیون تفر اعلام کرد و گفت :با اجرای این طرح،شاهد یک حرکت گسترده در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف کشور بودیم ،این طرح زمینه ای شد برای اینکه بتوانیم مشارکت گسترده مردم را در تابستان و فعالیت ورزشی در همه نقاط مختلف کشور را عملیاتی کنیم .
او توضیح داد که در اجرای این طرح هیأت های ورزشی در استان‌ها و شهرستان‌های کشور، نهادهایی مانند بسیج، آموزش و پرورش و دانشگاه ها مشارکت داشتند و تمام تلاش مان این بود که در حوزه ورزش همگانی این مشارکت با نهادهایی که جمعیت‌های قابل توجهی تحت پوشش‌شان است را دنبال کنیم.
* شهرداری‌ها، اثر گذار در توسعه برنامه‌های ورزش همگانی
معاون وزیر ورزش و جوانان ، نقش شهرداری‌ها در اجرای برنامه‌های ورزش همگانی را بسیار مهم دانست و با تاکید بر تداوم این تعامل در سال 98 توضیح داد : تلاش کردیم از طریق تنظیم و امضای تفاهم نامه‌ با بخش‌های مختلف اجرایی کشور مثل وزارت کشور، وزارت بهداشت و درمان، صداوسیما، سازمان بهزیستی، سازمان بسیج، وزارت کار، وزارت علوم ،این همکاری ها را گسترش داده تا هم افزایی لازم در رابطه با توسعه برنامه های ورزش همگانی ایجاد شود.
*اجرای طرح ملی ورزش همگانی فجر تا نوروز
دکتر احمدی افزود :طرح سوم در سال 98 با عنوان طرح فجر تا نوروز از اواخر دی ماه و اوایل بهمن ماه باعنوان طرح ورزش همگانی فجر تا نوروز با هدف ترویج تحرک با انجام فعالیتهای ورزشی و ارتقای شاخص ها سلامت برگزار کردیم.


١٤:١٠ - يکشنبه ١٠ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ١٧١٤٥    /    تعداد نمایش : ٥٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اصلي | آرشیو اخبار| تاريخچه| English
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فدراسیون ورزش روستایی و بازيهاي بومي و محلي  میباشد .