اخبار > فعالیت 158 هزار نفر در حوزه ورزشهای روستایی و بومی محلی خراسان رضوی


  چاپ        ارسال به دوست

فعالیت 158 هزار نفر در حوزه ورزشهای روستایی و بومی محلی خراسان رضوی

محمدرضا خوش باطن روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 600 رشته ورزشی و بازی بومی محلی در خراسان شناسایی شده که اکثریت این رشته‌ها ریشه در تاریخ منطقه دارد. همچنین در این استان تاکنون 250 رشته ورزشی بومی و محلی به ثبت رسیده است.
وی ادامه داد: فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی در 17 رشته ورزشی به صورت رسمی مسابقات لیگ و کشوری را برگزار می‌کند اما در استانها با توجه به شرایط جغرافیایی و فرهنگی رشته‌ های دیگری هم وجود دارد و هیاتهای استانی می‌توانند این رشته‌ها را پس از تدوین آیین نامه و مقررات به ثبت ملی برسانند.
رئیس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی خراسان رضوی گفت: زمانی که رهبر فرزانه انقلاب در مورد حفظ و گسترش آیینهای بومی و محلی از جمله رشته ‌های ورزشی به مسئولان سفارش کردند وزارت ورزش و جوانان و سایر دستگاهها با توجه بیشتری در این حوزه وارد شدند بطوری که تعداد شهرستانهای فعال خراسان رضوی در این حوزه از 10 به 28 شهرستان افزایش یافت.
وی افزود: هم اینک تمامی 28 شهرستان خراسان رضوی در زمینه ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی فعال هستند ضمن آنکه 70 بخش روستایی استان هم تجهیز و فعال شده‌اند. با این همه هنوز این بخش نیاز توجه بیشتر است.


١١:٥٤ - دوشنبه ١١ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٦٢٦    /    تعداد نمایش : ٣٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اصلي | آرشیو اخبار| تاريخچه| English
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فدراسیون ورزش روستایی و بازيهاي بومي و محلي  میباشد .