اخبار > اولین جشنواره بین المللی فرهنگی و ورزشی اقوام و عشایر شهرستان گرمسار برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

اولین جشنواره بین المللی فرهنگی و ورزشی اقوام و عشایر شهرستان گرمسار برگزار شد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

اولین جشنواره بین المللی فرهنگی و ورزشی اقوام و عشایر همراه با برگزاری بازی های بومی و محلی و آیین های سنتی و شناخت فرهنگ اقوام مختلف با حضور مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، شعبانی بهار معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ، جعفری رئیس فدراسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی محلی و سایر مسئولین کشور و استان سمنان و استقبال بی نظیر و بیش از 5هزارنفری مردم از این جشنواره در موزه علم و صنعت کارخانه پنبه گرمسار برگزار شد. در بخش مسابقات بازی های بومی محلی مجموع کلی تیم های شرکت کننده در دو بخش آقایان و بانوان:

 

 

نتایج مسابقات جشنواره فرهنگی ورزشی اقوام و عشایر شهرستان گرمسار( در بخش آقایان و بانوان)

رشته کشتی سنتی:

 

کشتی -80 کیلوگرم

1-  میعاد دستوم  مقام اول  از استان کردستان

2-  فرامرز غیبی مقام دوم از استان  چهار محال و  بختیاری

3-  امیرمومن  پیراسته مقاوم سوم از استان سیستان و بلوچستان

کشتی +90-110 کیلوگرم

1-  کوهسار محمودی مقام اول از استان  کردستان

2-  جواد فیلی مقام دوم از استان  ایلام

3-  مصطفی مقدم مقام سوم  از استان خراسان جنوبی

چوب کشی -80

1-  لقمان خانی مقام اول  از استان کردستان

2-  علی حسینی مقام دوم از استان  خوزستان

3-  عادل عبدالهی مقام سوم از استان  خراسان جنوبی

چوب کشی +90تا 110 کیلو گرم

1-  اصغر سلمان وند مقام اول از استان  خوزستان

2-  مهدی کدخدا مقام دوم از استان  خراسان جنوبی

3-  هیمن طاهریان مقام سوم از استان  کردستان

 

رشته دال پلان:

1.اسلام برات زاده  ا مقام اول از استان  کهگیلویه و بویراحمد با امتیاز 14

2.احسان غیبی مقام دوم از استان  چهار محال و  بختیاری با امتیاز 8

3.مهدی رضاپور مقام سوم مشترک از استان خوزستان با امتیاز7

4امیر محمد مشاعی مقام سوم مشترک از استان گلستان با امتیاز 7

 

رشته لی لی مرحله ای:

1.  فرید مولودی با رکورد 18 ثانیه مقام اول از استان کردستان

2..علی فیروزی با ا رکورد 20 ثانیه مقام دوم از استان سیستان و بلوچستان

3.امید محمدیان  رکورد 22 ثانیه مقام سوم از استان  کهگیلویه و بویراحمد

 

رشته طناب کشی:

1.خراسان جنوبی مقام اول

2.خراسان شمالی مقام دوم

3. کهگیلویه و بویراحمد مقام سوم

 

نتایج مسابقات بخش بانوان:

دال پلان:

مقام اول افسانه موسایی از استان چهارمحال بختیاری

مقام دوم زهرا عزیز بیگی از استان ایلام

مقام پرستو خانزاده از استان کردستان

رشته مچ اندازی:

مقام اول نجیبه ایزانلو از استان خراسان شمالی

مقلم دوم شهلا ساغرچی از استان ایلام

مقلم سوم معصومه طهماسبی از استان خوزستان

رشته طناب کشی:

مقام اول خراسان جنوبی

مقام دوم استان ایلام

مقام سوم استان خراسان شمالی

 

 

در مجموع کلی تیم های شرکت کننده در دو بخش آقایان و بانوان:

1.  تیم  استان کردستان با 21 امتیاز  مقام اول

2.  تیم  استان خراسان جنوبی با 15 مقام دوم

3.  تیم  استان ایلام با 14 امتیاز مقام سوم

 


٠٩:٥٩ - يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٣٠٠    /    تعداد نمایش : ١٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




اصلي | آرشیو اخبار| تاريخچه| English
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فدراسیون ورزش روستایی و بازيهاي بومي و محلي  میباشد .