اخبار > المپیاد فرهنگی، ورزشی وبازیهای بومی محلی استان اردبیل با قهرمانی تیم شهرستان گرمی به پایان رسید


  چاپ        ارسال به دوست

المپیاد فرهنگی، ورزشی وبازیهای بومی محلی استان اردبیل با قهرمانی تیم شهرستان گرمی به پایان رسید

این المپیاد به مناسبت هفته تربیت بدنی با حضور 130ورزشکار در رشته های سه گانه بانوان و دال پلان-چهارگانه آقایان- کشتی سنتی گولشمک، زو محلی آقایان و بانوان و اجرای برنامه های جانبی باشورو شوق خاصی در ورزشگاه جهان پهلوان رضازاده برگزار گردید.    

  رییس هیت ورزش روستایی وبازیهای بومی محلی استان اردبیل گفت: المپیاد فوق با حضور 60 ورزشکار بانوان 70 ورزشکار اقایان پیگیری شد. در این دوره از رقابتها تیم شهرستان گرمی با قهرمانی در این مسابقات به کار خود پایان داد.  

 علیرضا احدی در مورد نفرات برتر این المپیاد گفت: در رشته کشتی سنتی گولشمک وزن 85-به ترتیب فرید بیرامی از اردبیل، سینا شاهین از پارس آباد و مهیار نگاری از بیله سوار اول تا سوم شدند.

در کشتی 85+ کیلوگرم عارف مصیب زاده از گرمی ، میثم نجفی از اردبیل و حسن نصرتی ازخلخال سوم شدند.  در رشته زو بانوان تیم خلخال اول  شد و تیمهای بیله سوار و سرعین عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

در رشته سه گانه بانوان نیز لیلا سعادت از گرمی ،  معصومه صالحی از اردبیل و زینب صابر از خلخال به عناوین اول تا سوم دست یافتند.    در رشته چهار گانه آقایان نیز رضا جعفر زاده ازپارس آباد،  سهیل موسوی از بیله سوار و ناصر تیموری از گرمی به ترتیب مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند .  در رشته دال پلان بانوان تیم اردبیل اول-بیله سوار دوم-وشهرستان گرمی سوم شدند و رشته زو اقایان نیز تیم گرمی اول-تیم اردبیل دوم و خلخال نیز سوم شد . درمجموع تیمی شهرستان گرمی قهرمان اولین المپیاد فرهنگی ورزشی و بازیهای بومی،محلی استان اردبیل را به خود اختصاص داد.                                                                                         

احدی در مورد هدف از برگزاری المپیاد گفت: برگزاری این المپیاد استعداد یابی از نوجوانان وجوانان ورزشکار روستایی همچنین ایجاد انگیزه و شور و شوق بین ورزشکاران روستایی بود. دراین جشنواره که بانوان با لباسهای مناسب بومی محلی روستایی حضور یافته بودند جلوه خاصی را به مسابقات داده بود.  رئیس هیات ورزش های روستایی و بازیهای بومی،محلی استان همچنین با تقدیر از نمایندگان مجلس و مدیرکل ورزش و جوانان استان، حضور مقامات کشوری واستانی در اهدای جوایزو اختتامیه این المپیاد را به فال نیک گرفت و از اهدای کمک های اداره کل ورزش و جوانان استان به شهرستانهای شرکت کننده که موجب تقویت روحیه ورزشکاران شد، تشکر کرد. وی همچنین از دبیر فدراسیون روستایی که در این المپیاد حضور پیدا کرده بودند نیز تشکر کرد و از بانک مهر اقتصاد که حامی مسابقات بود هم تقدیر نمود.مدیر کل ورزش وجوانان استان اردبیل به تیم های اول تا سوم جوایز نقدی در نظر گرفت.   

 ایوب بهتاج در مراسم اختتامیه این مسابقات که حضور پیدا کرده بود اعلام نمود که هم به تیم های اول تا سوم و همچنین به تمام تیم های شرکت کننده کمک مالی خواهد شد.  

 وی از برگزاری این المپیاد ابراز خشنودی کرد و گفت: ما به دنبال طرح ایجاد روحیه و انگیزه و استعداد یابی از ورزشکاران روستایی هستیم چرا که ورزشکاران روستایی بازوی توانمند ورزش استان هستند .                                                                                

بهتاج در این مراسم از هیات ورزشی روستایی و بازیهای بومی محلی  به خاطر همکاری و برگزاری این مسابقات و جشنواره ها تقدیر و به عنوان هیات فعال ذکر نمود.  

 دبیر فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی  نیز در حاشیه مسابقات از استان اردبیل به خاطر عملکر خوب خود طبق تقویم ورزش سالیانه که برنامه های متنوعی را برگزار میکند تقدیر نمود. مهدی مستجاب الدعوه اصالت و فرهنگ فدراسیون را احیا بازی های بومی،محلی و گسترش فرهنگ ورزشی در روستاها یاد نمود. وی همچنین از حضور ورزشکاران نوجوان و نونهال در این مسابقات را دلیل بر علاقه خاص به فرهنگ و آداب و رسوم قدیم و روستاییان به ورزشهای اسلامی  و ایرانی عنوان کرد.                                                                      

دبیر فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی  در پایان مراسم اختتامیه این المپیاد از تمامی دست اندرکاران برگزاری مخصوصا شهرستان هایی که با ورزشکاران نونهال و نوجوان  جهت آشنایی ورشد ورزش و بازیهای بومی،محلی حضور پیدا کرده بود تشکر کرد و حرکت آنها را مورد تحسین قرار داد.

 افضلی فرد نماینده مردم شریف اردبیل- نیر- نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز از اختصاص اعتبار کافی برای احداث سالن های ورزشی مناسب در شهرستان های اردبیل، نیر، نمین و سرعین خبر داد و گفت:با برگزاری چندین جلسه در وزارت ورزش و پیگیری های به عمل آمده امیدواریم که اختصاص اعتبار لازم برای گسترش فرهنگ ورزش در روستاها را نیز شاهد باشیم.

وی با تاکید بر پیگیری اعتبار برای تکمیل سالن های ورزشی در روستاها یادآور شد که با هماهنگی مدیر کل ورزش و جوانان استان برای تحقق این امر با وزیر ورزش هم به تعامل خواهیم رسید.

میر قسمت موسوی نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس نیز گفت: همدلی و همکاری بین ورزشکاران روستایی در چنین المپیادها و جشنواره هایی نمایان است و احیای فرهنگ ها و سنت های فراموش شده توسط هیات استان و فدراسیون مربوطه کاری بزرگ و قابل تحسین است.

وی ضمن تبریک فرارسیدن هفته تربیت بدنی، از نوجوانان و جوانان حاضر در این المپیاد خواست تا فرهنگ اصیل خود را که همان متانت و نجابت می باشد، حفظ کنند چرا که ورزشکار با اصالت و متانت خود به ترقی می رسد.

موسوی از هیات ورزش های روستایی استان به خاطر برگزاری این جشنواره ها و مسابقاتی که شور و نشاط درون ورزشکاران را تقویت کرده و موجب همدلی آنها می شود، تقدیر نمود و گفت پیگیری لوازم و امکانات  مناسب ورزشی جهت ترویج ورزش در بین روستائیان توسط مسئولان ورزش و نمایندگان در راس کار خواهد گرفت و با این عمل در صدد ترویج و رشد تعالی روحیه ورزشکاری در بین آحاد مردم شریف روستایی خواهیم بود.١٢:٢٧ - شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٣    /    شماره : ٩٤١١    /    تعداد نمایش : ٤٢٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اصلي | آرشیو اخبار| تاريخچه| English
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فدراسیون ورزش روستایی و بازيهاي بومي و محلي  میباشد .