شنبه پنجم آذر ماه
‎پایان دومین دوره مسابقات قوی‌تنان روستایی و عشایر سراسر کشور

‎کاپ قهرمانی قوی‌تنان به هگمتانه رفت

‎دومین‌دوره مسابقات قوی‌تنان روستایی و عشایر کشور( جام روستاورز) به میزبانی استان البرز برگزار شد.

‎به گزارش سایت رسمی فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی؛ دومین دوره مسابقات قوی‌تنان روستایی و عشایر کشور(جام روستاورز) به میزبانی استان البرز و در مجموعه گردشگری و ورزشی دشت بهشت در شهرستان فردیس برگزار شد.


‎در این مسابقات ورزشکاران ۱۰ تیم به مدت سه روز با یکدیگر به رقابت پرداختند و در‌نهایت قوی‌تن‌ترین مردان روستایی و عشایر سراسر کشور معرفی شدند.


‎این مسابقات با پنج آیتم حمل بار با گاری، آبیاری با دَل و حمل اسکوات تعادلی، حمل علوفه و کشاندن تراکتور، پرکردن گونی‌های جو و‌حمل با گاری و حمل تنه‌های درخت و مطابق سبک زندگی مردم در روستا و عشایر برگزار گردید.

 

‎درپایان این دوره از مسابقات نیز با حضور فرهاد نژادفصیحی دبیرکل فدراسیون، فروغی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، رضاخانی رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی از برترین های این دوره تجلیل شد.


‎تیم همدان با نفراتی چون محمد هادی مرجانی، علی حسنی و محسن صفری و به سرپرست و مربی‌گری محسن صفری با کسب ۴۸ امتیاز مقتدرانه بر روی سکوی نخست ایستاد و کاپ طلای این دوره از مسابقات را به هگمتانه فرستاد.


‎تیم البرز نیز با حضور سعید نورورزی، حمید شمباخی و حمید رضایی و به سرپرست مربی گری عیسی شیرازی توانست عنوان دومی را تصاحب و کاپ قهرمانی را در قلعه عقاب‌ها حفظ کند.


‎تیم یزد هم با افتخارآفرینی محمد حسن نورالدینی، عارف رضایی و مسعود زرینی وند و سرپرست مربی‌گری رضا صالح زاده توانست کاپ سومی را تقدیم مردم اولین شهر خشتی جهان کند.