پنجشنبه دهم فروردین ماه

آغاز طرح قامت سنجی زنان روستایی در کرمانشاه

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان کرمانشاه از آغاز اجرای طرح قامت سنجی زنان روستایی در کرمانشاه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان کرمانشاه، زهرا کشتمند طرح قامت سنجی زنان روستایی را یکی از طرح های خوب وزارت ورزش دانست و اظهارکرد: از ابتدای امسال به منظور اجرایی شدن این طرح کارگروهی در استان تشکیل شد که ریاست آن برعهده مسئول ورزش بانوان استان و دبیری آن برعهده هیات ورزش روستایی استان بود.

وی با بیان اینکه این کارگروه متشکل از اعضا و کارشناسانی است که طی 10 وبینار دوره های تخصصی مختلف را گذرانده اند، افزود:  خوشبختانه با حضور این اعضا طرح ساختار قامتی زنان روستایی در استان پس از ماه ها برنامه ریزی آغاز شد.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان ادامه داد: این طرح را روی زنان 16 تا 25 ساله روستایی استان انجام خواهیم داد که طی آن جامعه هدف را در 19 ناهنجاری اسکلتی و عضلانی همچون صافی کف پا، شانه های نابرابر، سر به جلو، گوژپشتی، قوس کمر و ... مورد ارزیابی قرار می دهیم.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح از وسایل بروز و پیشرفته روز همچون فوت اسکن، بادی آنالیزور، گونیا متر، کایفو متر، اسکولیمتر، صفحه شطرنج،  تیلت سنج لگنی، هند گریبف داینامومتر و ... استفاده خواهیم کرد.

کشتمند خاطرنشان کرد: به منظور اجرای این طرح، تیم هایی را به نقاط مختلف استان اعزام خواهیم کرد که دوره های لازم را گذرانده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه این مرحله فاز اول طرح قامت سنجی زنان روستایی است، گفت: در این مرحله تنها ارزیابی ها را انجام خواهیم داد و پس از شناسایی زنانی که در آنها ناهنجاری های اسکلتی و عضلانی وجود دارد، در فاز بعدی برای درمان آنها از طریق آموزش حرکات اصلاحی اقدام خواهیم کرد.

به گفته این مسئول،  نتایج این طرح توسط سجاد شیرزادی به وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون ورزش روستایی و اداره کل ورزش و جوانان استان ارسال خواهد شد.

وی در پایان ازهمراهی همه روستای هیات های شهرستانی استان که برای اجرای این طرح پای کار آمده اند قدردانی کرد.

انتهای پیام