یکشنبه بیست و پنجم مهر ماه

کمک هیات ورزش روستایی کرمانشاه برای شناسایی استعدادهای کاراته

رئیس هیات کاراته کرمانشاه از تلاش برای توسعه کاراته در روستاهای کرمانشاه و کشف استعدادهای این رشته با کمک هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان کرمانشاه، سعید نصراللهی در نشست مشترک با رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کرمانشاه،  بااشاره به وجود استعدادهای فراوان ورزشی در روستاهای کرمانشاه، اظهارکرد: باتوجه به شرایط جغرافیایی استان، تعداد زیادی روستا داریم که می توان استعدادهای ورزشی بسیاری را در آنها کشف کرد.

وی تصریح کرد: کودکان روستایی ما بواسطه روحیه جنگجویی که از دیرباز در خون مردمان زاگرس نشین بوده، کودکانی جسور هستند و می توانند در هنر ها و فنون رزمی درخشان ظاهر شوند.

رئیس هیات کاراته کرمانشاه افزود: براین اساس، هیات کاراته کرمانشاه در نظر دارد تا از بین کودکان روستایی استان استعدادهای کاراته را شناسایی کند و با آموزش و حمایت از آنها بتوانیم از دل آنها قهرمانانی را بیرون بیاوریم. 

وی خاطرنشان کرد: در کنار حمایت های ما با پشتکاری بالایی که کودکان روستایی دارند، در آینده شاهد ظهور قهرمانان موفقی از میان آنها خواهیم بود. 

نصراللهی وجود خانه های ورزش روستایی را بستر مناسبی برای شناسایی کودکان مستعد رشته کاراته در روستاها دانست و افزود: امیدواریم با همکاری هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان امکان شناسایی این استعدادها فراهم شود.

وی افزود: با شناسایی هر استعدادی در روستاها، هزینه های ایاب و ذهاب آن را پرداخت خواهیم کرد و مورد حمایت قرار می دهیم تا انگیزه ای شود و برای رسیدن به قله های موفقیت تلاش کنند.

رئیس هیات کاراته استان در ادامه از تلاش برای اجرای یک رویداد گردشگری ورزشی در کرمانشاه هم خبرداد و گفت: در این طرح که از سال گذشته برنامه ریزی های آن را انجام داده ایم، بدنبال برگزاری لیگ کاراته سبک های آزاد به میزبانی اقامتگاه های بوم گردی روستایی در کرمانشاه هستیم.

وی دادن انگیزه به ورزشکاران سبک های آزاد کاراته و معرفی زیبایی روستاهای کرمانشاه را از اهداف مهم ترسیم شده برای برگزاری این رویداد دانست و افزود: متاسفانه به  دلیل شرایط کرونایی استان این برنامه تا بحال اجرایی نشده که امیدواریم با همراهی هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کرمانشاه آن را پس از فروکش شدن موج پنجم کرونا در استان برگزار کنیم.

انتهای پیام