شنبه پنجم آذر ماه
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور:

تجهیز روستاها به امکانات ورزشی کار‌ ارزشی و بزرگی است

سردار غلام‌رضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در آیین تجهیز ۳۰۰ خانه ورزش روستایی در سطح استان اصفهان که به صورت ویدئو کنفرانس حضور داشت، گفت: ورزش و نشاط برای آحاد جامعه در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر است.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی و به نقل از روابط عمومی هیات استان اصفهان، رئیس بسیج مستضعفین کشور گفت: تجهیز روستاها به امکانات ابتدایی ورزشی برای افرادی که بنا به دلایل مختلف از امکانات ورزشی و شرایط ورزش کردن دور هستند لازم و ضروری است.

 

سردار سلیمانی تجهیز روستاها به امکانات ورزشی را باعث ترویج فرهنگ ورزش در بین روستاییان و عشایر دانست و افزود: این امر یک رویکرد خداپسندانه در جهت توسعه فرهنگ ورزش و توسعه عدالت در سطح روستا و جامعه اسلامی است.

 

وی با اشاره به اینکه در بین مردم در روستاها و عشایر فعالیت‌های جسمانی وجود دارد تشریح کرد: لازم است فعالیت‌های ورزشی مناسب با توجه به امکانات موجود در روستاها و عشایر تامین گردد.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی روستاییان و عشایر منجر به وارد شدن صدمات جسمانی به آن‌ها می‌شود، به فراهم آوردن شرایطی که افراد بتوانند به صورت علمی ورزش کنند تاکید و اظهارکرد: ایجاد چنین شرایطی باعث می‌گردد که افراد دچار صدمات جسمانی نشوند.


وی در پایان از دکتر امیری خراسانی رئیس فدراسیون، مهدی اسدی رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی استان اصفهان و تمام فعالان حوزه ورزش روستایی، عشایری و بازی‌های بومی محلی تقدیر و تشکر کرد.