شنبه پنجم آذر ماه

اولین دوره المپیاد خانه های ورزش روستایی آذربایجان شرقی در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می شود

در راستای بسط و گسترش بازی های بومی، محلی در مناطق روستایی سراسر استان اولین دوره المپیاد خانه های ورزش روستایی جهت بهره وری بیشتر خانه های ورزش روستایی و مشارکت نوجوانان جهت استعدادیابی و توسعه ورزش در مناطق روستایی سراسر کشور در دو بخش بانوان و آقایان در پنج رشته و در پنج مرحله برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی به نقل از هیأت استان آذربایجان شرقی به نقل از هیأت ورزش روستایی وبازیهای بومی محلی استان، محمد گنجی نژاد دبیر هیأت ورزش روستایی وبازیهای بومی و محلی استان آذربایجان شرقی ضمن اعلام خبر برگزاری اولین دوره المپیاد خانه های ورزش ورزش روستایی استان، شرایط شرکت در مسابقات و شیوه نامه آن را تشریح کرد.

گنجی نژاد گفت: مرحله اول این المپیاد بین خانه های ورزشی هر روستا برگزار می شود، در مرحله دوم رقابت بین خانه های ورزش روستایی هر شهرستان است، و در مراحل بعدی این المپیاد رقابت در سطح استانی، منطقه ای و در نهایت ملی خواهد بود.

 

دبیر هیأت ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی استان افزود: ورزشکارانی در محدوده سنی 14 تا 16 سال هم در بخش اقایان و هم در بخش بانوان که رده سنی نوجوانان را تشکیل می دهند در این مسابقات به رقابت می پردازند و شرط شرکت در مسابقات اخذ تاییدیه دهیار یا شورای روستا برای شرکت کننده ها است.

 

او ادامه داد: تعداد شرکت کننده های در هر رشته ورزشی بر اساس شیوه نامه ملی این المپیاد تنها یک نفر در هر رشته ورزشی است یعنی از هر خانه روزش روستایی حداکثر 5 نفر در مسابقات شرکت می کنند.

 

گنجی نژاد افزود: ثبت نام این المپیاد از طریق سایت فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی کشور است که علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت www.roostasport.it در این رقابتها ثبت نام کنند.
 

 این مسابقات در 5 رشته تنیس روی میز، فوتبال دستی، شطرنج، دارت و طناب زنی در 5 مرحله برگزار می شود.