شنبه بیست و یکم فروردین ماه
دکتر امیری خراسانی در پیام تبریک به مناسبت سال نو:

امیدوارم در سال نو شاهد توسعه و آبادانی ورزش روستایی و عشایری باشیم

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی در پیامی آغاز سال نو را به هموطنان تبریک گفت.

به گزاش سایت رسمی فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی، دکتر محمد تقی امیری خراسانی رییس فدراسیون در پیامی سال نو را به مردم شریف ایران اسلامی تبریک گفت.

متن این پیام به شرح ذیل می باشد:

 

باسمه تعالی


یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ
«ای تغییر دهنده دلها و دیده‏‌ها؛ ای مدبّر شب و روز؛ ای گرداننده سال و حال‌ها؛ بگردان حال ما را به نیکوترین حال.»

نوروز، نوید زندگی نو و بهار، لبخند شیرین خداست.
ایرانیان عزیز با رسم ایرانی- اسلامی خود، بهار طبیعت را با زمزمه ی «یا مقلب القوب» جشن می‌گیرند و نوروز را بهترین فرصت برای نوشدن رختِ آگاهی و نماد امید و پویایی می‌دانند.

 نجوای « یا مقلب القلوب و الابصار» چشم و دل انسان را به نسیم مهر الهی می‌نوازد و شکوفه‌های گلرنگ امید را در باغ دل و گلشن ذهن می‌کارد تا عطر دلاویز آن، مشام جان را نوازش کند و جوانه‌های فهم و بینش در بهار وجود انسان بشکفد و گل وجود انسان، گلاب مِهر و معرفت را در جام شادی و شعور به همنوعان خویش تقدیم نماید و حال دل به لطف ربّ رحمان، به «احسن الحال» دگرگون شود و کام جان، به نام نامی دوستِ ازلی و ابدی، شیرین و شیرین‌تر گردد.

دید و بازدید، نظافت و پاکی، نوعدوستی و محبت، صلح و صفا و تعاملات پررنگ اجتماعی از نشانه های درک بهار معنا در عید نوروز ایرانیان است امّا امسال برای دومین بار به ضرورت و برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، «ماندن در خانه» دستِ رد به سینه ی دید و بازدید‌ها زده و بازهم فرصتی متفاوت برای نوعدوستی را به ما گوشزد می‌کند که : «ماندن در خانه» و پرهیز از دیدو بازدیدها، بهترین نشانه‌ی دوست داشتن عزیزانمان و تنها راه رهایی از دام این ویروس است.

سال ۱۳۹۹ با تمام فراز و نشیب ها، تلخی و شیرینی‌ها و ناکامی و کامیابی های آن به پایان رسید. امید است در سال ۱۴۰۰ مردم عزیز روستایی و عشایر شریف، شاهد توسعه و آبادانی ورزش با برگزاری جشنواره ها و هدفمند شدن خانه‌های ورزش باشند.

همچنین امیدوارم با توجه به شرایط نامطلوب شیوع ویروس کرونا و ماندن در منزل توسط مردم نازنین، بتوانیم استارت استفاده از بازی‌های بومی و محلی را زده و از همین ابتدای سال نیز، این فرهنگ اصیل به آغوش گرم خانواده ها برگردد.

اینجانب، فرارسیدن سال ۱۴۰۰ را به شما مردم عزیز ایران زمین به خصوص روستاییان شریف و عشایر غیور، صمیمانه تهنیت عرض می‌نمایم و  امیدوارم خداوند متعال، سال جدید را سالی توأم با سلامت و بهروزی و سرشار از امید و شادی برای همگان، مقدّر فرماید.

دکتر محمد تقی امیری خراسانی
رییس فدراسیون