شنبه بیست و یکم فروردین ماه
نشست رییس فدراسیون و رییس اداره تربیت بدنی نیروهای کل مسلح برگزار شد

امیر پیمبری: بازی‌های بومی محلی اصالت ایران هستند

نشست مشترک دکتر محمد تقی امیری خراسانی رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی با امیر سید کمال پیمبری برگزار شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی؛ صبح امروز دکتر امیری خراسانی رییس فدراسیون با حضور در محل تربیت بدنی نیروهای مسلح با رییس این اداره امیر سید کمال پیمبری دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در این نشست امیر پیمبری به آموزش بازی‌های بومی و محلی توسط آحاد جامعه تاکید کرد و گفت: بازی‌های بومی و محلی اصالت ایران را نشان می‌دهد. وقتی نقش و نگارهای تاریخی را می‌بینیم، ورزندگی، تحرک و شادابی و مردم آن زمان مشخص است که نماد انجام ورزش سنتی و بازی‌های بومی محلی است.

وی افزود: علاقه‌مند سازی مردم به انجام این بازی‌ها آن هم در عصر دیجیتال که همه را تنها کرده است، واجب نیست، بلکه اوجب واجبات است. 
امیر پیمبری ادامه داد: جامعه د‌ر حال حاضر نیاز به شور و نشاط دارد و بازی‌های بومی و محلی با توجه به اینکه فرهنگ و اصالت ما هستند و با خلق و خوی ما آمیخته‌اند، بایستی در منازل احیا شوند. 

رییس اداره تربیت بدنی نیروهای مسلح تصریح کرد: با توجه به اقتصاد مقاومتی، بهترین فرصت است که مردم برای سرگرمی و نشاط سر از گوشی برون آورده و به این ورزش‌ها روی بیاورند. و بار این مسوولیت بر دوش ماست تا به نسل قدیم یادآوری و نسل جدید را آموزش دهیم.

امیر پیمبری با اشاره به اینکه آماده‌ایم تا در کنار فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی باشیم؛ توضیح داد: بایستی یک تفاهم نامه مشترک میان اداره تربیت بدنی نیروهای مسلح و فدراسیون به امضا برسد و با همکاری یکدیگر بتوانیم بازی‌های بومی محلی را به خانه ها برگردانیم و عنوان پایلوت نیز از منازل مسکونی نیروهای مسلح شروع می‌کنیم.


وی خاطرنشان کرد: پادگان‌ها ظرفیت خوبی برای آموزش این بازی‌ها هستند، سالیانه ۴۰۰ هزار سرباز داریم که با توجه به شرایط سنی‌شان بایستی از این فرصت استفاده کنیم.