شنبه بیست و یکم فروردین ماه
به مناسبت اعیاد شعبانیه و نوروز ملی

رییس فدراسیون با کارکنان دیدار کرد

دکتر محمد تقی امیری خراسانی رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی به مناسبت نوروز باستانی ایران با کارکنان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی؛ نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران باستان است. خاستگاه نوروز در ایران باستان است و هنوز هم مردم مناطق گوناگون فلات ایران، نوروز را جشن می‌گیرند. زمان برگزاری نوروز، در آغاز فصل بهار است که امروزه به آن برابری بهاری می‌گویند.


نوروز به عنوان یک جشن قدیمی و کهن از اقوام متعددی در منطقه به ارث رسیده‌است و با رنگ و انگ ویژه، شناسنامه ایرانی به خود گرفته و از آن به عنوان نماد پیوندگر افراد و اقوام ایرانی و ملت ایران یاد می‌شود. ایرانیان نوروز را آغازگر رستاخیز طبیعت، گاه رویش و زایش باغ و بوستان می‌دانند و بر این باور هستند که در نوروز، همزمان با طبیعت، باید روزگار نو و جدیدی را با روان و نگرش نو، در تن‌پوش تازه ای آغاز کنند.


گفتنی است به مناسبت اعیاد شعبانیه و نوروز ملی ایران، دکتر محمد تقی امیری خراسانی رییس و فرهاد نژادفصیحی سرپرست دبیری فدراسیون با کارکنان ضمن تبریک ایام، دیدار و گفت‌و‌گو کردند.