شنبه بیست و یکم فروردین ماه
دکتر احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی:

دستورالعمل فعالیت خانه‌های ورزش روستایی به زودی تدوین می‌شود

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی گفت:دستورالعمل فعالیت خانه های ورزش روستایی به زودی تدوین و ابلاغ می شود که از نظر حقوقی وضعیت فعالیت این خانه ها مشخص باشد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی و به نقل از روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان، دکتر عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در جلسه وبینار سراسری مدیران کل ورزش و جوانان که امروز با حضور دکتر سلطانی‌فر برگزار شد، ضمن تشکر از همه مدیران کل استان‌ها و مدیران ستادی درخصوص اقداماتی که در حوزه فرهنگی، ورزش همگانی و ورزش روستایی در سال 99 صورت گرفته اظهار داشت: با مشارکت ادارات کل استان‌ها خوشبختانه اقدامات و برنامه‌های ارزشمندی را در سال 99 شاهد بودیم. استان‌ها در برنامه‌های فرهنگی، همگانی و روستایی مشارکت بالایی داشتند.


وی افزود: در حوزه ورزش روستایی باستی تعامل و هم افزایی با نهادهای مختلف مثل آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، بخش کارگری و ... باید ادامه داشته باشد.


معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه ورزش روستایی گفت: برنامه های متنوعی در بخش روستایی برگزار شده و خانه های ورزش روستایی ما امسال به 600 خواهد رسید. اعتباری را از شورای اجتماعی کشور خاص احداث زمین چمن روستایی دریافت خواهیم کرد و این اعتبار به صورت استانی توزیع می شود. دستورالعمل فعالیت خانه های ورزش روستایی به زودی تدوین و ابلاغ می شود که از نظر حقوقی وضعیت فعالیت این خانه ها مشخص باشد.


دکتر احمدی در پایان خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ای را با ستاد مبارزه با مواد مخدر داریم در رابطه با کانون یاری گران زندگی که به همه استان ها ابلاغ شده است. مدیران کل با ستاد مبارزه با مواد مخدر استان خود هماهنگی لازم را باید داشته باشند. امیدواریم که در سال 1400 اگر شرایط اجازه دهد دومین دوره مسابقات جام خوشه چین را برگزار کنیم. برگزاری دوره های داوری و مربیگری برای ساکنان مناطق روستایی نیز از دیگر طرح های ما برای سال جدید است. این طرح با مشارکت فدراسیون ها و هیات های ورزشی برگزار می شود.