یکشنبه دهم اسفند ماه
نژاد محمد معاون استاندار اردبیل:

ورزش می‌تواند آسیب‌های اجتماعی را در روستاها کاهش دهد

معاون استاندار اردبیل در دیدار با دکتر‌امیری‌خراسانی رییس فدراسیون نقش ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی در روستاها را بسیار حائز اهمیت دانست.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی؛ نژاد محمد معاون استاندار اردبیل گفت: برای نشاط و شادابی روستاییان، هیات روستایی و بازیهای بومی محلی می‌تواند کمک بزرگی را انجام دهد. و همچنین می‌توانیم با انجام برنامه‌های ورزشی در روستاها آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم.

وی افزود: در استان اردبیل بیش از ۹۰۳ دهیاری وجود دارد که با ۵۰۳ دهیار این روستاها مدیریت می‌شوند، که می‌توانیم برای تک تک این روستاها برای احیای بازی‌های محلی از دهیاران کمک گرفته و برنامه‌های ویژه‌ای را اجرا کنیم.

نژاد محمد اضافه کرد: جمعیت روستانشین استان اردبیل از کل کشور بالاتر است و  ۳۲ درصد مردم استان اردبیل روستا نشین هستند و در بحث عشایری هم جزو ۷ استان  اول در کشور هستیم که با این وجود اردبیل در بحث ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی از ظرفیت بالایی برخوردار است.

معاون استاندار تصریح کرد: پروژه‌های مختلفی را می‌توان در حوزه ورزش روستایی در روستاها انجام داد که یکی از آن حتی ایجاد موزه ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی در روستاهای با جمعیت زیاد است. که این موضوع می‌تواند به رونق گردشگری روستاها کمک بزرگی کند.