یکشنبه دهم اسفند ماه
دکتر امیری خراسانی، رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی:

توسعه و تجهیز خانه‌های روستایی شتاب می‌گیرد

دکتر امیری خراسانی رییس، فرهاد نژاد فصیحی سرپرست دبیری فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی، برادران معاون ورزش اداره کل، تقی زاده رییس هیات استان اردبیل با نژاد محمد معاون استانداری اردبیل دیدار کردند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی؛ دکتر امیری خراسانی، رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی در این دیدار گفت:  توسعه و تجهیز خانه‌های روستایی که از طریق استانها انجام می‌گیرد باید شتاب گیرد، البته فعالیت استان‌ها در این زمینه کار فدراسیون را سخت کرده است و نیاز است که این مورد و توزیع اعتبار و لوازم ورزشی از طرف فدراسیون انجام گیرد.

وی افزود: این فدراسیون بیشترین پایداری را از طریق روستاها و عشایر برای نظام انجام گرفته است که باید در توزیع منابع مالی و ورزشی در اولویت قرار بگیرد.

دکتر امیری خراسانی ادامه داد: افزایش سرانه ورزشی چه در روستا‌ها و چه در شهر که بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی انجام گرفته است یکی از اقدامات خوب و شایسته تقدیر است.

رییس فدراسیون تصریح کرد: در بحث خانه‌های ورزشی در روستاها هم اقدامات خوبی انجام گرفته است، ولی متاسفانه این خانه‌های ورزشی در روستاها به غیر از دهیاران متولی خاصی ندارند که در این زمینه باید پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

وی در ادامه عنوان کرد: در فدراسیون طرح‌های بسیار خوبی برای توسعه ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی در حال انجام می‌باشد که نیاز است از تمام پتانسیل‌ها در راستای توسعه و استعداد یابی ورزشکاران روستایی استفاده بکنیم.

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی تصریح کرد: در دهه فجر یکی از فدراسیون‌های فعال و هیاتها همین روستایی و بازیهای بومی و محلی بوده است که برگزاری جشنواره " دا "در تمامی استانها و شهرستان‌ها از ویژه‌ترین برنامه‌های فدراسیون در دهه فجر سال جاری بود.

او  اظهار داشت: هیات‌های ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی باید در استانها تقویت شوند و جلسات ویژه‌ای برای این هیات در راستای توسعه انجام گیرد و جلسات شورای عالی ورزش در استانها با همین موضوع برگزار شود چرا که بازیهای بومی و محلی مختص روستاها نمی‌باشد و این بازیها باید در سطح شهر ها هم اجرا شود و باید در سطح شهر در پارکها و فضاهای دیگر ایستگاه‌های بازی‌های بومی و سنتی را ایجاد کنیم.

دکتر امیری خراسانی در پایان خاطرنشان کرد: مهمترین نکته‌ای که در بازی‌های بومی و محلی وجود دارد بحث خانوادگی بودن این بازی‌ها است که می‌تواند به تحکیم خانواده کمک کرده و از همین طریق می‌توانیم بحث گردشگری بازی‌های بومی و محلی را در روستاهای هدف گردشگری ایجاد کنیم.