جمعه هشتم اسفند ماه

تجهیز ۱۹ خانه ورزش روستایی در استان فارس

مصادف با چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی ۱۹ روستای استان فارس صاحب خانه ورزش شدند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون ورزش روستاسی و بازی‌های بومی محلی و به نقل از روابط عمومی هیات روستایی و بازیهای بومی و محلی استان فارس؛ مصادف با چهل دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۹ خانه ورزش در روستاهای
آب باریک،هیرم، علی آباد سرتل، چاه محمد حاجی، شهید دستغیب، کفترک، چاه سرخ، مراگلو، کته گنبد، هورمود عباسی، جوادیه، حاجی طاهره، مهر نجان، سروان جنجان، آب پخشان، دیندارلو، بیکوه، بید زرد  
وچاه خالوها تجهیز شد.


با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، 
وسایل ورزشی خریداری شده برای این روستاها در  ۲۹ بهمن ماه جاری، باحضور مدیر کل ورزش و جوانان فارس، معاونین و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و روسای هیات شهرستان‌ها در محل اداره کل ورزش جوانان به دهیاران روستاها تحویل داده شد.


در این مراسم کرمی دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: اهمیت دادن به ورزش در روستاها بسیار با ارزش است و موجب کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می باشد.


وی افزود: طرح یاری‌گران ورزشی یکی از طرح‌های مفید و ارزشمندی‌ است که امروز شاهد تحهیز ۱۹ خانه ورزش روستایی میباشیم. و امید دارم اینگونه کارهای خداپسندانه تداوم داشته باشد.


حاجی زاده مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس نیز ضمن تقدیر و تشکر از  تمام دست‌اندرکارانی که در برگزاری این مراسم نقش داشتند؛ گفت: ورزش میتواند در سلامت جسم و روان مردم تاثیر بسزایی داشته باشد که در همین راستا امروز شاهد اعزام کاروان دیگری از تجهیزات ورزشی جهت رونق ورزش روستاییان با اعتباری بالغ یک میلیارد و ششصد میلیون ریال می‌باشیم.


وی ادامه داد: امیدواریم با حمایت مسولین مربوطه، اعتبارات بیشتری به ورزش روستاییان اختصاص پیدا کند. چراکه خانه‌های ورزش روستایی در ترویج ورزش وایجاد شور و نشاط اجتماعی در میان روستاییان و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش کلیدی دارند.