دوشنبه ششم تیر ماه
رییس فدراسیون در فینال مسابقات فوتوالی جام ستارگان ایران خبرداد:

سال بعد لیگ فوتوالی برگزار می‌شود/ فوتوالی یک ورزش جذاب ساحلی با ماهیت گردشگری ورزشی است

دکتر محمد تقی امیری خراسانی رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی به تماشای دومین دوره مسابقات جام ستارگان فوتوالی کشور در شهر اهواز نشست.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی؛ دکتر امیری خراسانی رییس فدراسیون گفت: فوتوالی یک رشته ورزشی جذاب است که قطعا آینده روشنی دارد و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد حضور این ورزش در‌مسابقات آسیایی و المپیک باشیم.

وی ادامه داد: این ورزش ساحلی جدای از ماهیت ورزشی، ماهیت گردشگری هم دارد و می‌تواند در قالب گردشگری ورزشی هم فعالیت کند.

رییس فدراسیون تصریح کرد: از چند سال قبل بحث استعدادیابی و گسترش این ورزش در برخی استان‌ها اتفاق افتاده که در تلاشیم تا با برنامه ریزی مناسب بتوانیم در‌کل کشور شاهد رشد و‌ترویج این ورزش باشیم.

دکتر‌امیری خراسانی با اشاره به اینکه این ورزش از نظر اقتصادی جزو ورزش‌های کم هزینه است، خاطرنشان کرد: این ورزش نسبت به سایر ورزش‌های تیمی به دلیل دو نفره بودن تیم‌ها، جزو ورزش‌های تیمی کم هزینه است.

وی افزود: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته ما قطعا سال آینده شاهد برگزاری لیگ فوتوالی کشور هستیم و در صورت از بین رفتن ویروس منحوس کرونا لیگ به صورت رفت و برگشت و در غیر این صورت به طور متمرکز برگزار خواهد شد.

رییس فدراسیون ادامه داد: به دنبال این هستیم تا باشگاه‌های بزرگ کشور در این رشته ورزشی و در لیگ برتر این مسابقات تیم‌داری کنند.