یکشنبه دهم اسفند ماه
دکتر امیری خراسانی؛ رییس فدراسیون در مجمع عمومی سالیانه هیات استان کرمان مطرح کرد:

المپیاد ورزش روستایی باید با شکوه برگزار شود/ هدفمان تربیت و رشد مربیان روستانشین است

دکتر امیری خراسانی؛ رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی در مجمع عمومی سالیانه هیات استان کرمان حضور یافت.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی؛ مجمع عمومی سالیانه هیات استان کرمان با حضور دکتر محمدتقی امیری خراسانی رییس فدراسیون، پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان، دکتر نژاد فصیحی سرپرست دبیری فدراسیون و رییس هیات استان کرمان و سایر اعضای مجمع برگزار شد.

رییس فدراسیون در این مجمع عمومی سالیانه گفت: در ابتدا باید عرض کنم به اینکه‌ کرمانی‌ام و از این خاک نجیب، افتخار می‌کنم.

وی افزود: در شورای عالی وزارت ورزش و جوانان با حضور دکتر سلطانی فر، بحث خانه‌های ورزش روستایی مطرح شد که آقای مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش رسما اعلام کردند که هر روستایی خانه ورزش روستایی ندارد، وزارت آموزش و پرورش پای کار است تا همه روستاها بتوانند از خانه ورزش برخوردار شوند.

دکتر امیری خراسانی عنوان کرد: برای رشد ورزش روستایی و توسعه و گسترش ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی محلی بایستی از تمام طرفیت‌ها از جمله پایگاه‌های بسیج عشایری و اقشار، سمن‌های جوانان، دهیاری‌ها و ... نهایت بهره را ببریم.

رییس فدراسیون ادامه داد: به دنبال این هستیم تا المپیاد خانه‌های ورزش روستایی با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار شود تا شاهد رشد و شکوفایی استعدادهای ناب ورزشی روستاها باشیم.

وی تصریح کرد: قطعا برای دانش‌افزایی مربیان روستانشین برنامه‌های مدونی داریم و جزو اهداف مهم فدراسیون است.

دکتر امیری خراسانی افزود: با توجه به اینکه در کرمان زمین‌های چمن گل‌هندبالی مصنوعی زیادی به بهره‌برداری رسیده، امیدوارم شاهد برگزاری المپیاد مینی فوتبال قهرمانی کشور در کرمان باشیم.

رییس فدراسیون گفت: اکثر بازیکنان تیم‌های ملی روستانشین و عشایرنشین بوده اند و این وظیفه مارا سنگین تر می‌کند، در همین راستا وظیفه خود می‌دانیم که استعدادهای ناب ورزشی را در روستاها استعدادیابی کرده و با ایجاد تفاهم نامه‌های مختلف با سایر فدراسیون‌ها شاهد موفقیت بیش از پیش ملی پوشان روستایی در رقابت‌های ملی و بین المللی باشیم.

وی ادامه داد: در بحث ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی محلی نیازمند تبلیغ و معرفی هستیم. این ورزش‌ها و بازی‌ها جزو فرهنگ و اصالت ایران هستند و باید به افراد شهرنشین هم معرفی شوند.

دکتر امیری خراسانی در پایان خاطر نشان کرد: هیات‌های استانی با کمک ادارات کل بایستی طی تفاهم نامه با شهرداری‌ها، ایستگاه‌های دائمی بازی‌های بومی محلی در بوستان‌های بزرگ شهرها ایجاد شود.