شنبه بیست و یکم فروردین ماه

تقویت ورزش روستایی زمینه ساز کشف استعدادها و قهرمان پروری است

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: تقویت ورزش در روستاها و تامین زیرساخت ورزش روستایی نقش مهمی در شناسایی استعدادهای این حوزه و قهرمان پروری دارد.

در حاشیه جشنواره نوروزی بازی های بومی محلی استان مرکزی در روستای ابراهیم آباد اراک، اظهار داشت: ورزش در روستاهای استان مرکزی به ویژه اراک، در بعد مادی و انسانی از ظرفیت های مناسبی برای پیشرفت و حرکت برخودار است که نیاز است از آن حمایت شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: مدیریت ورزش و جوانان استان مرکزی می تواند برای پیشرفت و ارتقای جایگاه ورزش استان از این ظرفیت ها بهره مند شود.

کریمی بیان داشت: آنچه می تواند این توان و ظرفیت های بالقوه را به حرکت و فعالیت در آورد شیوه مدیریت اصولی و کارساز است که خوشبختانه این اتفاق در ورزش استان افتاده  است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امسال در روستاهای نقاط مختلف استان مرکزی شاهد برگزاری مسابقات متنوع بومی و محلی هستیم که اینگونه برنامه ها شادابی و نشاط را به مردم هدیه می کند و براساس گزارش اعلام شده، ۲۵۰ روستا در استان مرکزی میزبان این مسابقات و برنامه های متنوع بوده است.

گفتنی است در این جشنواره نوروزی رقابت های بومی محلی شامل مسابقه پابیل، مسابقه الاغ سواری، مسابقه فرقون سواری، مراسم قوچ اندازی، مسابقه پرتاب سه لاستیک به صورت عمودی و مسابقه کلاه پرک توسط نوجوان و جوانان روستای ابراهیم آباد و روستاهای اقماری آن برگزار شد. لازم به ذکر است غلامرضا جعفری، رئیس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری و بازی های بومی محلی کشور هم در این مراسم حضور داشت