چهارشنبه نوزدهم مرداد ماه

خبرها

جشنواره بومی محلی استان یزد

در آستانه میلاد حضرت ختمی مرتبت و همزمان با دستگیری شرور مالک ریگی دو تیم بانوان و یک تیم آقایان از استان سیستان و بلوچستان در جشنواره استان یزد شرکت کردند.

مسابقات طناب کشی هفته وحدت

یکدوره مسابقات طناب کشی - بومی محلی هفته وحدت در سالن حجاب زاهدان برگزار گردید.

گردهمایی پایان سال 88

این جلسه با حضور مدیر کل محترم تربیت بدنی استان مرکزی در محل دفتر هیئت روستایی و عشایری در تاریخ 5/12/88 برگزار شد. محور های جلسه: 1- گزارش عملکرد سال 88 2- تقویم ورزشی سال 89 3- برگزاری جام نوروز 89 که در پایان از هیئت ها و کمیته های روستایی و عشایری استان تقدیر به عمل آمد و هدیه ای به رسم یادبود به آن ها هدیه گردید

عید نوروز ۸۹

عید نوروز ۸۹ باز هفت سين سرور، ماهي و تنگ بلور، سكه و سبزه و آب، باز نوروز سعيد، باز هم سال جديد، باز هم شادي عيد، باز باران بهار، باز اسفند و گلاب، باز آن سوداي ناب، كور باد چشم حسود، باز تكرار دعا، يا مقلب القلوب، يا مدبر النهار، حال ما گردان تو خوب، راه ما گردان تو راست.نرم نرمك ميرسد اينك بهار.خوش به حال روزگار. پيشاپيش فرا رسیدن بهار 89 و سال نو بر همه ایرانیان مبارک باد. با امید بهترین ها در سال جدید برای تک تک شما عزیزان

عید نوروز ۸۹

باز هفت سين سرور، ماهي و تنگ بلور، سكه و سبزه و آب، باز نوروز سعيد، باز هم سال جديد، باز هم شادي عيد، باز باران بهار، باز اسفند و گلاب، باز آن سوداي ناب، كور باد چشم حسود، باز تكرار دعا، يا مقلب القلوب، يا مدبر النهار، حال ما گردان تو خوب، راه ما گردان تو راست.نرم نرمك ميرسد اينك بهار.خوش به حال روزگار. پيشاپيش فرا رسیدن بهار 89 و سال نو بر همه ایرانیان مبارک ّباد

نایب قهرمانی تیم دختران روستائی یزد در جشنواره بازیهای بومی و محلی خوزستان

تیم بازیهای بومی و محلی بانوان روستائی استان جهت شرکت در جشنواره سراسری به خوزستان اعزام شد.

بازگشت همه به سوی اوست

سرکار خانم فریده نیسیان معاونت محترم دفتر برنامه ریزی ،آموزش و تحقیقات سازمان تربیت بدنی با نهایت تاسف و تاثر در گذشت برادر بزرگوارتان را به سرکار عالی و خانواده محترمتان تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه خداوند متعال مسئلت می نماییم.

جشنواره فرهنگی - ورزشی بصیرت و اتحاد ویژه بازیهای روستایی و عشایری سراسر کشور

جشنواره بازیهای بومی و محلی ایران تحت عنوان بصیرت و اتحاد در رده های آقایان و بانوان از تاریخ 23/12/88 لغایت 25/12/88 برگزار می گردد .

برنامه ها و مسابقات برگزار شده در دهه مبارک فجر سال 1388

دهه فجر امسال هیات ورزش روستایی و عشایری استان سمنان برنامه ها و مسابقات متنوعی را برگزار نمود.

جشنواره بازي هاي بومي و محلي هيات ورزشي روستايي و عشايري استان خوزستان تحت عنوان (بصيرت و اتحاد)

جشنواره بازيهاي بومي و محلي استان خوزستان تحت عنوان (بصيرت و اتحاد) در رده آقايان و بانوان در استان خوزستان برگزار مي شود.

گزارش مسابقات کشوری بازیهای بومی محلی

گزارش مسابقات کشوری بازیهای بومی محلی ،طناب کشی ،دال پلان و هفت سنگ بانوان رده سنی بزرگسالان به شرح زیر است:

پايان جشنواره فرهنگي ورزشي بازيهاي بومي و محلي بانوان روستايي و عشايري كشور در يزد

پنجمين دوره مسابقات و جشنواره ملي بازيهاي بومي و محلي بانوان روستايي و عشايري قهرماني كشور به مناسبت نكوداشت هفته وحدت با شناخت تيمهاي برتر در رشته هاي برگزار شده به كار خود پايان داد .

برگزاری مسابقات دومیدانی، والیبال و فوتسال در شهرستان کمیجان

برگزاری مسابقات دو عمومی در روستای خسروبیگ برگزاری مسابقات والیبال جام فجر با حضور 10 تیم ورزشی برگزاری مسابقات فوتسال جام دهه مبارکه فجر در میلاجرد برگزاری مسابقات والیبال دهه مبارکه فجر در شهر میلاجرد

مسابقات کشتی دهه مبارکه فجر در روستای مرزیجران

این مسابقات که در روز جمعه مورخه 9/11/88 در سالن شهدای مرزیجران با شرکت 3 تیم متشکل از تیم سنجان، تیم شهدای گمنام اراک و تیم مرزیجران برگزار شد که نفرات برتر این دوره به شرح زیر می باشد:

مسابقات دو میدانی، فوتبال و طناب کشی در روستای چشمه پهن

اسامی تیم ها و نفرات برتر در این مسابقات به شرح زیر می باشد: فوتبال

اولین دوره مسابقات فوتسال جام دهیاری های شهرستان خنداب بخش قره چای

اولین دوره مسابقات فوتسال جام دهیاری های شهرستان خنداب، بخش قره چای در روستای جاورسیان با

مقام چهارم تیم فرنگی استان مرکزی در مسابقات کشتی کشوری در همدان

در این مسابقات که از تاریخ 17/11/88 لغایت 19/11/88 در شهر همدان برگزار شد، تیم استان مرکزی که فقط در قسمت فرنگی شرکت کرده بود توانست مقام

افتتاح زمین فوتبال روستای حکیم آباد شهرستان زرندیه

در روز چهارشنبه مورخه 14/11/88 ساعت 9 صبح با حضور

پایان مسابقات دال پلان بانوان روستائی و عشایری کشوری

مسابقات دال پلان بانوان روستائی و عشایری کشور با قهرمانی تیم یزد به پایان رسید.

افتتاحیه جشنواره ملی

صبح چهار شنبه پنجم اسفند در سالن ورزشی شهید صدوقی یزد مراسم افتتاحیه جشنواره بازیهای بومی و محلی بانوان روستائی و عشایری سراسر کشور برگزار شد.

درگذشت ناگوار پدر بزرگوار رئيس هيات ورزش روستايي و عشايري استان كرمانشاه

با نهايت تاثر وتاسف آقاي غلامرضا شيرواني رئيس هيات ورزش روستايي و عشايري استان كرمانشاه در غم از دست دادن پدر بزرگوارشان عزادار شدند

آغاز جشنواره بازيهاي بومي و محلي روستايي و عشايري كشور در يزد

جشنواره بازيهاي بومي و محلي روستايي و عشايري قهرماني كشور به مناسبت نكوداشت هفته وحدت صبح امروز در ورزشگاه شهيد صدوقي يزد آغاز شد .

اولين جشنواره اسكي روستاييان كشور در كوهرنگ

اولين جشنواره اسكي روستاييان كشور در كوهرنگ اولين جشنواره اسكي روستاييان كشور با همكاري فدراسيون ورزش روستايي و عشايري و فدراسيون اسكي در شهرستان كوهرنگ برگزار خواهد شد .

اماده شدن تیمهای کشتی و اسکی برای اعزام

تیم اسکی و تیم کشتی با چوخه و تیم بومی محلی استان اصفهان برای اعزام در حال تمرین و اماده شدن هستند

حضور استان سمنان در جشنواره بازیهای بومی محلی بانوان در استان یزد

استان سمنان در رشته های طناب کشی دان پلان و در گروه موسیقی جشنواره بازیهای بومی محلی بانوان در استان یزد16 ورزشکار را اعزام نمود. و در رشته طناب کشی مقام چهارم را کسب نمودند.

شرح مسابقات برگزارشده در جشنواره فجر88 در رشته های مختلف ورزشی

در جشنواره فجر 88استان سمنان که در فولادمحله برگزار شد ورزشکاران درمسابقات فوتسال والیبال تنیس روی میز کونگ فو دومیدانی بومی و محلی چوگو به رقابت پرداختند.

برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی فجر88 در استان سمنان

جشنواره فرهنگی ورزشی فجر88 استان سمنان مورخ 12/11/1388الی28/11/1388با 490شرکت کننده در قالب رشته های مختلف ورزشی در فولادمحله برگزار گردید

والیبال جام فجر

برگزاری مسابقات والیبال بانوان روستایی و عشایری جام فجر در شهرستان بجستان

مسابقات فوتبال مرحله نهايي روستايي و عشايري كشور در چابهار

مرحله نهايي مسابقات فوتبال قهرماني روستايي و عشايري كشور از تاريخ 8/12/88 لغايت 11/12/88 به ميزباني شهرستان چابهار برگزار مي شود .

اولين جشنواره اسكي روستاييان كشور در كوهرنگ

اولين جشنواره اسكي روستاييان كشور با همكاري فدراسيون ورزش روستايي و عشايري و فدراسيون اسكي در شهرستان كوهرنگ برگزار خواهد شد .

جشنواره فرهنگي ورزشي بازيهاي سنتي در ايلام

هيئت ورزش روستايي و عشايري استان ايلام جهت توسعه ورزش بين روستاييان و عشاير و ايجاد انگيزه بين ورزشكاران روستايي ، جشنواره روستايي و عشايري را در شهرستان دهلران به مناسبت ميلاد حضرت رسول اكرم (ص) و ميلاد امام جعفري صادق برگزار مي كند

يزد ميزبان جشنواره ملي بازيهاي بومي و محلي بانوان روستايي كشور

جشنواره بزرگ بازيهاي بومي و محلي بانوان به مناسبت گراميداشت سي و يكمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي از پنجم اسفند ماه به ميزباني استان يزد برگزار مي شود . به گزارش روابط عمومي فدراسيون ، اين جشنواره به مدت دو روز و در رشته هاي هفت سنگ ، دال پلان ، طناب كشي و بازيهاي بومي و محلي برگزار خواهد شد

پنجمين دوره مسابقات كشتي با چوخه به ميزباني مشهد

پنجمين دوره مسابقات كشتي با چوخه قهرماني روستايي و عشايري كشور به مناسبت گراميداشت دهه فجر به ميزباني استان خراسان رضوي در مشهد مقدس برگزار مي گردد.

دوره داوری و مربیگری طناب کشی

یکدوره کلاس داوری و مربیگری طناب کشی او همچنین بازیهای بومی و محلی ز سوی هیات روستائی و عشایری استان برگزار میگردد.